Air Festival odwołany

Organizatorzy świdnickiego święta lotnictwa poinformowali właśnie o odwołaniu tegorocznej edycji wydarzenia. Równocześnie z zaprosili wszystkich do wsparcia akcji #nielatamypomagamy. Jej celem jest, między innymi, zakup maseczek i specjalistycznych kombinezonów dla szpitali i służb mundurowych.

– Przygotowania do organizacji trzeciej edycji Świdnik Air Festival są mocno zaawansowane. Wszystko wskazywało na to, że na naszym niebie pojawi się jeszcze więcej statków powietrznych i najlepszych pilotów. Niestety z przykrością musimy dzisiaj poinformować o odwołaniu wydarzenia – mówi Waldemar Jakson, burmistrz Świdnika.

Przyczyną takiej decyzji jest epidemia koronawirusa. – Dogłębnie przeanalizowaliśmy obecną sytuację i możliwe scenariusze jej rozwoju. Nie mamy wątpliwości, że przede wszystkim ze względu na zdrowie naszych gości, pilotów, kontrahentów oraz całej obsługi wydarzenia, tegoroczny Świdnik Air Festival należało odwołać – tłumaczy Adam Żurek, dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury w Świdniku.
III Świdnik Air Festival miał się odbyć 6 i 7 czerwca. Poprzednie dwie edycje wydarzenia zgromadziły około 100 tys. widzów. Organizatorzy lotniczego święta nie ukrywają, że decyzja o jego odwołaniu nie należała do łatwych.
– Podjęliśmy ją z przykrością, ale jesteśmy przekonani, że postępujemy słusznie. Równocześnie postanowiliśmy dołączyć do akcji #nielatamypomagamy, organizowanej przez polskie środowisko lotnicze – mówi Ewa Jankowska, sekretarz miasta. – Chcemy w ten sposób okazać solidarność wobec tych, którzy w tej chwili stoją na froncie walki z epidemią.

Akcja będzie miała dwa etapy. Pierwszy, który już trwa, polega na zbiórce pieniędzy. Zgromadzona kwota będzie przeznaczona na zakup środków ochrony osobistej – rękawiczek, kombinezonów i maseczek. Wszystkie trafią do szpitali i służb mundurowych.
Kolejnym etapem będzie kampania edukacyjna, która ma zapobiegać nawrotowi epidemii. Kompletne informacje na temat przedsięwzięcia znajdują się stronie internetowej http://nielatamypomagamy.pl/. Za jej pośrednictwem można również przekazać datek.

Akcję wsparły już firmy działające w branży lotniczej, organizatorzy pokazów oraz znani piloci.

 

Tags: , , ,