Chcemy, aby Świdnik Air Festival był miejscem przyjaznym dla wszystkich. Poniżej znajduje się pełne zestawienie udogodnień dla osób z niepełnosprawnościami, które zostały zastosowane na terenie wydarzenia:
1) BILETY: osobom ze stwierdzonym (udokumentowanym) znacznym, umiarkowanym i lekkim stopniem niepełnosprawności, osobom do 16 roku życia z orzeczeniem o niepełnosprawności (udokumentowanym) wraz z jedną osobą wspierającą przysługuje na nasz festiwal WSTĘP WOLNY. Wydanie opaski, gwarantującej wstęp wolny na pokazy odbywać się będzie w regularnych punktach przy wejściu, a także w dedykowanym Punkcie Obsługi Priorytetowej zlokalizowanym w Punktach Informacyjnych przed wejściem na teren wydarzenia w dniach 15.06.2024 r. od godz. 12:00 do godz. 22:00 oraz 16.06.2024 r. od godz. 12:00 do godz. 22:00.
2) Dla wygody osób mających problemy z samodzielnym poruszaniem się, przy wejściach zapewnimy asystę Wolontariuszy, którzy pomogą dostać się na teren festiwalu oraz doradzą, jaką drogą najlepiej dostać się do punktów widokowych i gastronomicznych.
3) Ochrona zostanie uprzedzona o możliwości wejścia na teren festiwalu osób z psami przewodnikami oraz psami asystującymi (za okazaniem stosownych dokumentów). Pamiętajcie o odpowiednim oznakowaniu waszych czworonogów oraz zabraniu ze sobą wody dla nich.
4) Bezpłatne miejsca parkingowe dla osób z niepełnosprawnościami umiejscowione są w lokalizacji parkingu płatnego przy terenie Wydarzenia.
5) W każdej przestrzeni sanitarnej jest dostępna toaleta dla osób z niepełnosprawnościami.
6) Większość stref partnerskich znajduje się na terenie trawiastym, nieutwardzonym jednakże zostanie tak przystosowany dla osób na wózku, aby mogły skorzystać z atrakcji przez nich proponowanych.
7) Dojazd na wydarzenie będzie możliwy komunikacją miejską autobusami niskopodłogowymi, w których znajduje się miejsce na wózek inwalidzki. Przystanek znajduje się na ul. Żwirki i Wigury ok. 300 m od bramy terenu na którym odbędą się pokazy.
Możliwy będzie również dojazd pociągiem na stację „Świdnik Miasto” przy ul. Kolejowej 3, stąd na teren wydarzenia jest ok. 400 m. Gmach stacji PKP jest pozbawiony barier architektonicznych i w pełni dostosowany do potrzeb osób z niepełnosprawnościami. Dla pasażerów niedowidzących i niewidzących zaprojektowano liczne udogodnienia, takie jak ścieżki prowadzące w budynku i jego otoczeniu oraz oznaczenia w alfabecie Braille`a, kontrastowe zestawienie kolorystyki wnętrz dworca oraz tablice dotykowe z planem obiektu. Na trasie prowadzącej z peronu występuje podnośnik przy schodowy, aby zgłosić potrzebę skorzystania z platformy należy zadzwonić pod nr tel. 81 472 57 84.