Przygotowaliśmy do Was kilka cennych wskazówek, które mamy nadzieję pomogą Wam jak najlepiej przygotować się do udziału w IV Świdnik Air Festival:
Poszukaj na naszej stronie materiałów informacyjnych – programu pokazów, mapek, informacji dotyczących parkingów oraz komunikacji. To z pewnością ułatwi Ci poruszanie się po Świdniku oraz terenie imprezy.
Jeśli zależy Ci na zrobieniu ładnych zdjęć na wystawie statycznej, przyjedź na wcześniej – po otwarciu bram lotniska, tj. o godz. 12.00 w trakcie obu dni imprezy. Dzięki temu unikniesz tłumów wchodzących Ci w obiektyw.
Dobrze, jeżeli nauczysz swojego malucha mówić jak ma na imię oraz jak nazywają się jego rodzice. Na terenie imprezy znajdować się będą pracownicy Służby Porządkowej i Służby Informacyjnej, ubrani w charakterystyczne, odblaskowe kamizelki z napisem. W kieszeni dziecka warto umieścić karteczkę z numerem kontaktowym. Komentatorzy pokazów regularnie będą podawać informacje oraz imiona dzieci, które zawieruszyły się swoim rodzicom/opiekunom. Na terenie imprezy zorganizowane będą trzy punkty informacyjne oznaczone literą „I” (dwa przy wejściach na teren imprezy, trzeci przy namiocie Organizatora), w których zaopiekujemy się dziećmi w oczekiwaniu na odnalezienie ich rodziców/opiekunów.
Uzgodnij z osobami, z którymi jesteś na pokazach miejsce, w którym spotkacie się w razie rozdzielenia. Dobrze, jeżeli będzie to miejsce nieco na uboczu, gdzie nie ma wielkich tłumów. Pamiętaj, że telefony komórkowe z powodu przeciążenia sieci mogą chwilami nie działać.
Jeżeli potrzebujesz jakiejkolwiek pomocy, śmiało zgłaszaj to pracownikom Punktów Informacyjnych, organizatorom lub wolontariuszom posiadającym odpowiednie identyfikatory.
WSKAZÓWKI
Pamiętaj, aby zadbać o nawodnienie organizmu. Pij dużo wody.
Bądź przygotowany na kilkugodzinne przebywanie na otwartej przestrzeni i na słońcu, które nawet przez chmury operuje i opala. Zabierz ze sobą okulary przeciwsłoneczne, krem z wysokim filtrem i koniecznie nakrycie głowy. Szczególnie zadbaj o ochronę przeciwsłoneczną dzieci.
Przygotuj sobie wygodne, przewiewne obuwie, które najlepiej sprawdzi się podczas wydarzenia. Na terenie pokazów przemierzysz z pewnością sporo kilometrów.
Zabezpiecz się na wypadek deszczu. Przyda się mały parasol (koniecznie bez ostrych zakończeń), kurtka lub najlepiej lekki płaszcz przeciwdeszczowy.
Sprawdź prognozę pogody, jednak nawet jeśli nie jest zbyt korzystna, nie rezygnuj z przyjazdu na pokazy. Często odbywają się one pomimo lekkich opadów, porannej mgły czy zachmurzenia.
Zabierz ze sobą zatyczki do uszu lub słuchawki ochronne – mogą się przydać. Pokazy bywają bardzo głośne i wrażenia dźwiękowe spowodowane warkotem silników samolotowych bywają bardzo silne. Warto pod tym względem zadbać w szczególności o najmłodszych widzów imprezy.
Podczas pokazów może być przydatna karimata, rozkładane krzesełko, lornetka, aparat fotograficzny, kamera.
Uszczuplij swój portfel i wyjmij z niego zbędne dokumenty. Zabierz jedynie te najpotrzebniejsze oraz potrzebną Ci ilość gotówki.
Pamiętaj, że możesz skorzystać z Depozytu znajdującego się na terenie imprezy i pozostawić w nim rzeczy, których nie chcesz zabierać na teren pokazów. Warto wcześniej zapoznać się z Regulaminem Depozytu, określającym zasady korzystania z niego (kliknij tutaj, aby przeczytać regulamin).
Zwierzęta zostaw w domu. Duży tłum ludzi, a zwłaszcza ogromny hałas towarzyszący pokazom lotniczym może działać na Waszych pupili stresująco. Regulamin terenu imprezy zabrania wprowadzania zwierząt.
Na pokazy możesz wnieść oryginalnie zamkniętą wodę w plastikowej butelce o pojemności nie większej niż 0,5 l, a także napoje dla dzieci do lat 3, w tym mleko, pod warunkiem umieszczenia płynów w opakowaniach plastikowych o pojemności do 0,5 l.
BEZPIECZEŃSTWO
Stosuj się do poleceń wydawanych przez Służby Porządkowe i Służby Informacyjne, które pracują dla bezpieczeństwa nas wszystkich.
Nie pozostawaj obojętny, kiedy widzisz niewłaściwe zachowania, akty agresji zagrażające bezpieczeństwu innych uczestników imprezy. Reaguj i zgłaszaj wszelkie takie sytuacje Służbom Porządkowym.
Bez zgody personelu obsługującego nie dotykaj samolotów oraz żadnego innego sprzętu znajdującego się na wystawie.
Pamiętaj, aby na teren imprezy nie wnosić przedmiotów, które mogą unosić się w powietrzu samoistnie lub poprzez działania człowieka (balony, drony, modele latające, latawce), wskaźników laserowych bądź innych laserów.
Dbaj o czystość. Nie śmieć, gdyż wszelkie małe, latające przedmioty mogą stanowić poważne zagrożenie dla statków powietrznych.
Reaguj, kiedy widzisz, że ktoś potrzebuje wsparcia. Podejdź, zaoferuj pomoc, zgłoś Służbom Porządkowym, Służbom Informacyjnym lub organizatorom.
Pamiętaj, że na teren imprezy zabrania się wjeżdżania oraz wprowadzania hulajnóg, rowerów i skuterów. Parkingi dla tych pojazdów znajdują się przed wejściem na teren imprezy, w miejscu do tego wyznaczonym.