Lotnicze gwiazdy powrócą!

Decyzja zapadła, w przyszłym roku odbędzie się druga edycja Świdnik Air Festival. Właśnie została podana data wydarzenia. Przygotowania już ruszyły, a dotychczasowi partnerzy nadal chcą uczestniczyć w organizacji podniebnych pokazów. Szykują się również zmiany w formule imprezy. Już wiadomo, że lotniczym wirtuozom będą towarzyszyć również gwiazdy sceny.
– Po wielkim sukcesie pierwszej edycji wydarzenia, zapadła decyzja o kontynuowaniu imprezy. Dlatego już dziś zapraszamy wszystkich na II Świdnik Air Festival, który odbędzie się 8 i 9 czerwca przyszłego roku – mówi  Waldemar Jakson, burmistrz Świdnika.
Oficjalne ogłoszenie daty wydarzenia poprzedziły już pierwsze rozmowy z partnerami imprezy. – Przygotowania do drugiej edycji Świdnik Air Festival już trwają. Bardzo się cieszymy, że nasi wszyscy dotychczasowi partnerzy nadal chcą z nami pracować i współtworzyć drugą odsłonę imprezy – mówi Adam Żurek, dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury w Świdniku.
Rozmowy trwają z PZL – Świdnik, Portem Lotniczym Lublin, Państwową Wyższą Szkołą Zawodową w Chełmie, Regionalną Dyrekcją Ochrony Środowiska i firmą Navcom Systems.

– Wszyscy podeszli z ogromnym entuzjazmem do organizacji II Świdnik Air Festival. Odpowiednie wnioski przesłaliśmy również do przedstawicieli sił zbrojnych. Zależy na zaprezentowaniu publiczności wojskowego sprzętu nie tylko na wystawie statycznej, ale również w powietrzu – mówi A. Żurek.
Swoją obecność potwierdził również zespół pod kierunkiem Roberta Zawady, który odpowiadał za przygotowanie pokazów lotniczych podczas tegorocznej imprezy.

– Bardzo nas cieszy decyzja władz Świdnika. Wspólnie damy radę zorganizować kolejną edycję wydarzenia – mówi dyrektor świdnickich pokazów.
Organizatorzy chcą również częściowo zmienić formułę lotniczej imprezy.

  • – Planujemy wzbogacić II Świdnik Air Festival również o występy gwiazd sceny muzycznej. Na razie zdradzę, że rozmawiamy już z Organkiem – dodaje Adam Żurek.