Lotnicze widowisko z wejściówkami

 Do Świdnik Air Festival został nieco ponad miesiąc. Przygotowania do największej tegorocznej imprezy są bardzo zaawansowane. Już wiadomo również, kiedy ruszy sprzedaż wejściówek, jak będą wyglądały bilety i ile zapłacimy za wstęp na imprezę.

Program wydarzenia jest już gotowy. Od kilku tygodni organizatorzy ujawniają nowe gwiazdy. W tej chwili na liście festiwalowych wirtuozów są już soliści: Marek Choim, Artur Kielak i Łukasz Czepiela, który zaprezentuje się także w duecie z Marią Muś. Swoje programy pokażą również zespoły: 3 AT3, Celfast Flying Team, Wojciech Gawroński i Janusz Gąsienica, a także formacja 57 – my.

Do lotniczych gwiazd dołączyły także Biało – Czerwone Iskry, które wystąpią podczas obu dni pokazów. Jak zapewniają organizatorzy, na liście gwiazd jest jeszcze kilka interesujących pozycji.  Do współorganizacji Świdnik Air Festival dołączyli również bardzo ważni partnerzy. Są wśród nich PZL -Świdnik i Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa z Chełma. Za stronę lotniczą imprezy odpowiada zespół pod wodzą Mariusza Szymli i Roberta Zawady.

W tej chwili już wiadomo, ile będą kosztowały bilety i kiedy ruszy ich sprzedaż. Na wydarzenie będą obowiązywały dwa rodzaje wejściówek. Bilety ulgowe będą kosztować 5 zł za jeden dzień. Będą mogli z nich skorzystać uczniowie i studenci, a także emeryci, renciści, Zasłużeni dla Świdnika, honorowi dawcy krwi, posiadacze odznaczenia Amicus Civitatis oraz posiadacze karty „Rodzinka 3+” i karty „Mieszkam w Świdniku, kupuję w Świdniku”. W tej samej cenie będzie można kupić również bilety grupowe (min. 10 osób).

Bilety normalne będą kosztować 10 zł za jeden dzień. Dzieci do 7 roku życia wejdą na wydarzenie bezpłatnie. Za wstęp nie zapłacą również osoby niepełnosprawne, kombatanci wojenni, seniorzy lotnictwa, umundurowani żołnierze służby czynnej, funkcjonariusze Policji, Państwowej Straży Pożarnej, Ochotniczej Straży Pożarnej i Straży Miejskiej. Sprzedaż wejściówek ruszy 15 maja. Będzie je można kupić w Internecie i w Świdniku, w kasie kina „Lot”.