Air Festival odleci na rok - Świdnik Air Festival

13 kwietnia, 2021

Epidemia koronawirusa po raz drugi stanęła na przeszkodzie organizatorom Świdnik Air Festival. Już wiadomo, że wydarzenie w tym roku się nie odbędzie. – Mamy nadzieję, że spotkamy się za rok i będziemy mogli zaprosić naszych gości na emocjonujące i pełne wrażeń lotnicze show – mówią organizatorzy.

Po raz pierwszy Świdnik Air festiwal odbył się w 2018 roku. Wydarzenie spotkało się z bardzo dobrym odbiorem wśród fanów awiacji. W kolejnym roku powtórzyło sukces. Podczas dwóch edycji lotnicze show przyciągnęło do Świdnika około 100 tys. widzów.

Trzecia edycja została zaplanowana na miniony rok. Organizatorzy, Urząd Miasta oraz Miejski Ośrodek Kultury, rozpoczęli przygotowania, ale prace przerwała pandemia koronawirusa. Air Festival miał powrócić w tym roku. Wydarzenie zostało zaplanowane na 26 i 27 czerwca. Niestety ponownie zostało odwołane.

– Z nadzieją patrzyliśmy na ten rok, licząc na unormowanie sytuacji związanej z pandemią koronawirusa. Planowaliśmy duże wydarzenie, pełne lotniczych gwiazd i atrakcji dla naszych gości. Niestety w obecnej sytuacji musimy przede wszystkim mieć na uwadze bezpieczeństwo mieszkańców, fanów lotnictwa oraz uczestników pokazów. Dlatego podjęliśmy bardzo trudną dla nas decyzję o odwołaniu tegorocznego Świdnik Air Festival – mówi Adam Żurek, dyrektor MOK w Świdniku.

Organizatorzy od razu tłumaczą, że nie zamierzają odchodzić od idei organizacji podniebnego show w lotniczym mieście.  – Wydarzenie spotkało się z gorącym przyjęciem wśród mieszkańców  i fanów awiacji z najróżniejszych zakątków kraju. To dla nas najlepsza zachęta i dowód na to, że powinniśmy w taki sposób świętować i promować Świdnik. Dlatego, jeśli tylko będzie taka możliwość, w przyszłym roku zaprosimy wszystkich na kolejną odsłonę Festivalu – dodaje A. Żurek.

Decyzje o odwołaniu lotniczych wydarzeń podjęli już, między innymi organizatorzy Paris Air Show 2021, Blackpool Air Show czy Airbourne 2021.

Fot. Łukasz Polus

Tags: , , , , ,
WordPress PopUp Plugin