Świdnik Air Festival wróci w czerwcu! - Świdnik Air Festival

  • Home
  • Blog
  • Świdnik Air Festival wróci w czerwcu!
25 października, 2019

Jest już data i jest decyzja. W przyszłym roku nad naszym miastem ponownie będą latać najlepsi piloci i grupy akrobacyjne.

Dwie poprzednie edycje wydarzenia cieszyły się ogromnym zainteresowaniem widzów,  skupiły również biznesowe środowisko lotnicze. Oprócz dziesiątek tysięcy widzów, dopisali także sponsorzy.

– Koszty organizacji Świdnik Air Festival w minionym roku zamknęły się kwotą około 1 mln zł. Ogromną większość pieniędzy udało się pozyskać od sponsorów, partnerów i ze sprzedaży biletów. W sumie, z własnego budżetu, dołożyliśmy do wydarzenia około 84 tys. zł. To naprawdę niewielka kwota przy imprezie na tak dużą skalę – mówi Adam Żurek, dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury.

Już wiadomo, że w czerwcu odbędzie się kolejna lotnicza impreza.

– Pracujemy nad trzecią edycją Świdnik Air Festival. Zamierzamy zrobić jeszcze lepsze lotnicze show niż w poprzednich latach – mówi Ewa Jankowska, sekretarz miasta. – Zależy nam na zadowoleniu widzów, bogatszym programie i rozwoju wydarzenia do rangi ponadregionalnej. Widzimy w nim bardzo duży potencjał promocyjny miasta, ale również biznesowy.

Świdnik Air Festival nie tylko skupia fanów lotnictwa, ale również duże firmy, które działają w tej branży lub są z nią związane. Organizatorzy wyznaczyli już datę wydarzenia. Wiadomo, że pokazy powrócą do Świdnika 6 i 7 czerwca przyszłego roku.

– Rozesłaliśmy pisma do naszych partnerów wojskowych. W listopadzie odbędzie się seria spotkań z instytucjami i firmami, z którymi współpracowaliśmy przy organizacji dotychczasowych edycji Świdnik Air Festival – tłumaczy A. Żurek. – Naszym celem jest zaprezentowanie widzom wydarzenia, które będzie miało większy rozmach, bardzo atrakcyjny program i przyciągnie jeszcze więcej osób niż poprzednie edycje.

W minionym roku największym zainteresowaniem widzów cieszył się blok pokazów nocnych. Wydarzenie zostało również wzbogacone o koncerty krajowych gwiazd. Drugiego dnia na scenie wystąpili: Organek, Ania Dąbrowska i Enej. W nadchodzącym roku prawdopodobnie części muzycznej nie będzie.

– Cały czas pracujemy nad nową formułą organizacyjną. Mamy doświadczenie, wyciągamy wnioski z poprzednich edycji. W tej chwili zależy nam, żeby jak najmocniej skupić się na blokach typowo lotniczych i zagwarantować widzom dużą dawkę właśnie takich emocji – dodaje A. Żurek.

Tags: , , , , , ,