„Żelazny” znów w Świdniku - Świdnik Air Festival

  • Home
  • Blog
  • „Żelazny” znów w Świdniku
3 czerwca, 2023

ORLEN Grupa Akrobacyjna „Żelazny” to kolejny zespół, którego pokazy ujrzymy na świdnickim niebie w najbliższą niedzielę, 4 czerwca.

Historia formacji sięga końca lat 90. To właśnie wtedy w Aeroklubie Ziemi Lubuskiej spotkali się miłośnicy akrobacji lotniczej, których połączył głód adrenaliny i potrzeba działania. Andrzej Kraszewski – prezes AZL, Lech Marchlewski – dyrektor AZL, Sebastian Chrząszcz – pilot cywilny i akrobata oraz Wojciech Krupa – pilot akrobacyjny, postanowili odmienić oblicze polskiego lotnictwa sportowego.

Oficjalne treningi rozpoczęły się w 2000 r. Od tego czasu pokazy Żelaznych można oglądać zarówno w Polsce, jak i w wielu krajach na terenie całego świata. Grupa gościła m.in. w Szwecji, Czechach, Niemczech, na Słowacji, a także w Korei Południowej. Członkowie grupy latają sprzętem różnego typu, co wymaga od nich dużego doświadczenia i umiejętności pilotażu. Formacja wystąpi na trzech samolotach Zlin 50LS.

Przypominamy, że trwa przedsprzedaż biletów na III Świdnik Air Festival. Warto zakupić je w serwisie biletyna.pl lub w kasie kina „Lot” (czynna codziennie w godz. 14.00-20.00), by uniknąć kolejek w dniu wydarzenia oraz skorzystać z promocyjnej ceny.

fot. facebook.com/grupazelazny

Tags: , , ,
Skip to content