Agencja Mienia Wojskowego robi wyprzedaż - Świdnik Air Festival

  • Home
  • Blog
  • Agencja Mienia Wojskowego robi wyprzedaż
2 czerwca, 2023

Kolekcjonerzy, ale też osoby, które szukają wojskowych akcesoriów w dobrej cenie, będą mieli z czego wybierać. Podczas III Świdnik Air Festivalu swoje stoisko zorganizuje Agencja Mienia Wojskowego, która jest tegorocznym partnerem pokazów.

AMW przygotowała przedmioty, które zostały wycofane z wojska, jednak są dobrej jakości i mogą służyć kolejnym osobom. Wśród nich są prawdziwe perełki, jak na przykład nóż wojskowy – wzór z 1955 roku, którego koszt to 690 zł.

Na stoisku nie zabraknie też rzeczy, które można wykorzystać na co dzień. Będą to: manierki, menażki, swetry Wojsk Lotniczych i Marynarki Wojennej, peleryny, omasztowanie do namiotów, okrycia głowy – berety, rogatywki, czapki garnizonowe, bluzy od munduru pracownika ochrony, ciepła odzież, koszule, koszulobluzy, kurtki pracownika ochrony z podpinką, kurtki wyjściowe Wojsk Lotniczych i Marynarki Wojennej, latarki kieszonkowa sygnalizacyjna, łopatki piechoty, mazaki wojskowe (szczoteczki do czyszczenia butów), rękawiczki bawełniane żołnierskie, skrzynie po amunicji, szalokominiarki, talerze stołowe głębokie i płytkie, torby, trzewiki, szczoteczki do konserwacji obuwia. Ceny tych przedmiotów zaczynają się już od złotówki (mazak-szczoteczka – 1zł, omasztowanie – 2,50 zł, manierka – 10 zł, menażka -15 zł, szalokominiarka – 7 zł).

Osoby zainteresowane zakupem sprzętu wielkogabarytowego mogą wziąć udział w jednym z przetargów ogłaszanych na stronie Agencji Mienia Wojskowego. Zyski ze sprzedaży sprzętu i akcesoriów przekazywane są na Fundusz Wsparcia Sił Zbrojnych. Ten z kolei przeznaczany jest na zakup sprzętu dla polskiej armii.

grafika: Agencja Mienia Wojskowego

Tags: , , ,
Skip to content